1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

21 березня - Всесвітній день захисту лісів

21 березня в 1971 році у всьому світі відзначається Міжнародний день лісу.

Ініціатором установлення даного Дня виступила Європейська конфедерація сільського господарства на 23 Генеральній Асамблеї у 1971 році. Ця ідея була підтримана Всесвітньою Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН.

Так, с того часу і по теперішнє, ми відзначаємо цей чудовий день. Причому було прийнято рішення про святкування цього дня саме в день осіннього рівнодення у Південній півкулі та весняного рівнодення в Північній півкулі (останнє, за традицією, вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань).

Цікаво, що в деяких країнах разом з Міжнародним днем лісу відзначається також День дерева.

Ліси – легені нашої планети, вони мають неоціненне екологічне, соціальне та економічне значення – беруть участь у формуванні клімату планети, забезпечують киснем, переробляють шкідливі викиди, зберігають водні ресурси, є середовищем існування безлічі рослин і тварин, забезпечують їжу і здорове середовище для людей, допомагають зберегти родючість ґрунтів і ландшафти.

Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети. В даний час загальна площа лісів на планеті складає приблизно 38 млн. км2 (це близько третини площі суші), з яких 13% належать до охоронних природних територій.

Проблема збереження лісу та його багатств є на сьогодні однією з найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. Тенденції, пов’язані із знелісненням Землі за останні роки, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства. У зв’язку з цим, головним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування суспільства про значимість лісових екосистем, їх дійсний стан, основні заходи їх захисту та відновлення.

 

2018-03-21