1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Шановні подоляни! Під час відпочинку на природі, не забувайте про дбайливе ставлення до навколишнього середовища!

Як і кожна пора року, весна несе із собою немало сезонних видів відпочинку.

Коли виїжджаєте на відпочинок у ліс, прибирайте після себе все сміття, не мийте машину в водному джерелі, не забруднюйте його (пам`ятаєте, що від ваших дій може постраждати як навколишня флора, так і фауна). Також не найкращий варіант - це спалювання сміття (особливо пластикового) і листя. Будьте уважними і бережливими! На відпочинку не потрібно забувати про елементарні правила безпеки. Відпочивши в лісовому масиві, будь-ласка, прибирайте після себе сміття.

І з кожним днем громадяни власноруч знищують велику територію лісів, а з ними й чисте повітря, яким самі ж і дихають. Прикро усвідомлювати, що безлад, створений людьми сьогодні, залишить вагомий негативний слід на багато років вперед.

Держекоінспекція нагадує, що згідно ст..73 Кодексу України про адміністративні правопорушення за засмічення лісів відходами передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 425грн. до 850грн. і на посадових осіб - від 850грн до 1700грн.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах відповідно до ст.77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладається адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 255грн. до 1020 грн.

За незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 65 Кодексу України про адміністративне правопорушення у вигляді накладення штрафних санкцій до 204 гривень. Разом з тим нараховується шкода завдана навколишньому природному середовищу згідно постанови кабінету міністрів України від 23 липня 2008 р. N 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу».

Завдавання шкоди навколишньому середовищу карається законом. Але ефективнішою була б зміна ставлення людей до природи. Потрібно, щоб кожна людина розуміла свою відповідальність і знала, якої непоправної шкоди природі може завдати недбале ставлення до навколишнього середовища.

Шановні мешканці Хмельничинни!!!

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області вже вкотре звертається до вас з проханням бути свідомими громадянами. Не нашкодьте самі собі, залишайтеся людяними!!! Бережіть природу!!!

 

2018-04-25