1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Збережемо водні ресурси – збережемо й життя!

   Запаси прісної води на Землі постійно зменшуються, бо з кожним роком зростає її споживання. А ще цивілізація не завжди ощадливо її використовує. Під час використання водних ресурсів людиною, тваринами, промисловістю і сільським господарством вода забруднюється. Надходячи зворотно у водні джерела, забруднює останні. Більш за все забруднюються водні джерела тоді, коли в них скидаються без очищення промислові і господарсько-побутові стічні води.

   Останнім часом інтенсивні забруднення в поверхневі водоймища надходять із поверхневим стоком у період дощів, зливом із талими водами. Поверхневі водоймища певною мірою самоочищуються від забруднень, які в них надійшли. Під впливом кисню повітря, сонячних променів, наявних у воді сапрофітних мікроорганізмів, органічні речовини, що надходять у водоймища, окислюються і переходять в мінеральні, збільшуючи незначний рівень мінералізації води поверхневих вод. Зазначений процес може відбуватись за умови незначної кількості бруду. При надходженні значної кількості стічних вод, особливо промислових, які можуть вміщувати хімічні сполуки і стійкі речовини, самоочищення водоймищ не відбувається, і вони можуть стати непридатними як для використання в якості джерел господарсько-питного водопостачання і оздоровчих потреб, так і для промислових цілей.

   Річки, якщо вони чисті, мають велике оздоровче значення для людини. Разом із сонцем і чистим повітрям вони є такими факторами зовнішнього середовища, які відіграють велику роль у зміцненні організму людини. У наш час через ігнорування природоохоронних заходів, негативний вплив людської діяльності проявляється повсюдно. Широкого розмаху набуло будівництво на берегах водойми, інтенсивно продовжується їх забруднення стічними водами, тим самим річки втрачають здатність до самоочищення. Усе це впливає на стан водних ресурсів. Важливу водоохоронну економічну культуру і біосферну роль відіграють землі водного фонду. На жаль, жителі міст і сіл часто не по-господарськи ставляться до земель цього фонду, утворюючи у прибережних захисних смугах смітники, гноярки тощо...  

   Вода, повітря, ліс, поле існували та існуватимуть мільйони років. Але сьогодні природа не витримує навантаження людської діяльності, нам потрібно задуматись над тим, яку спадщину залишимо прийдешнім поколінням. Висновок один – або людина зменшить кількість забруднень, які скидає у воду, або забруднення зменшать кількість людей.

   Проблеми навколишнього середовища і зокрема водних ресурсів мають турбувати всіх нас. Ми не повинні бути байдужими до природи, а маємо берегти і примножувати її багатство. Давайте всім миром відродимо і захистимо водний фонд – справжню красу України!