1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.

В 1972 році Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

Всесвітній день навколишнього середовища є для ООН одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем наколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес та відповідні дії. У 2000 році в цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про роль в охороні довкілля.

Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращення навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі та навколо нього,  а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але ми разом зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.