1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області інформує: самовільна вирубка дерев загрожує штрафом і навіть ув’язненням!

 

Останнім часом на адресу до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області частіше і частіше надходять звернення громадян щодо перевірки фактів вирубки зелених насаджень та лісів на Хмельниччині.  Особливо актуальне це питання тепер, коли ціни на газ стали вкрай непривабливими. Тому єдиним оптимальним шляхом вирішення цього питання є придбання дров. Це місцевий енергетичний ресурс і він найближчий у наших умовах.

 

Проте громадяни вирішують цю проблему по-різному. Частина населення купує дрова законним шляхом, незважаючи на високу вартість.

 

Але є ще одна категорія громадян, яка обирає свій шлях забезпечення дровами. Вони йдуть до лісу і самовільно пиляють дерева на дрова. Такий спосіб є злочинним. Адже за самовільну вирубку дерев передбачене покарання відповідно до ст..ст 65, 65-1, Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою стягується штраф в розмірі від 85 до 170 гривень. Крім того, правопорушник відшкодовує нанесені ним збитки державі. Розмір збитків залежить від розміру пенька після спилу дерева. Щорічно розмір цих збитків змінюється на індекс інфляції.

 

Так, до прикладу, за одне дерево породи граб з діаметром пенька, який залишився після цього, від 14,1 до 18 сантиметрів — розмір шкоди складає 378,8 грн., а при діаметрі пенька 14 сантиметрів – шкода становить 234,48 тощо. При діаметрі пенька від 22,1-26 сантиметрів розмір шкоди буде становити 1347,65 гривень. Тож вибирати вам, чим обігрівати свої оселі: законно придбаними дровами, чи одним незаконно зрубаним деревом.

 

Варто додати, що в окремих випадках за самовільну порубку передбачена кримінальна відповідальність. Одним із визначальних факторів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності є розмір завданої шкоди, коли ця шкода є істотною.

 

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн. – 1700) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

 

Підсумовуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що вчинення незаконної рубки — дорога справа з неприємними наслідками.