1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Завдяки повідомлень на електронний сервіс “Інтерактивна мапа сміттєзвалищ”, з початку року на Хмельниччині ліквідовано 14 стихійних сміттєзвалищ

     Міністерство екології та природних ресурсів має електронний сервіс Ecomapa.gov.ua – інтерактивну карту сміттєзвалищ України та мобільний додаток «Екомапа» із функцією онлайн-сповіщення про виявленні сміттєзвалища.

   Інтерактивна мапа надає можливість громадянам надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ. Мінприроди забезпечить оперативне надходження такої інформації до місцевих органів влади, які відповідають за їх своєчасну ліквідацію. Інформація щодо статусу опрацювання звернення та відповідних заходів місцевих органів влади відображатиметься у персональному кабінеті.
Окремими шарами на карті показані дані реєстру місць видалення відходів та місць стихійних сміттєзвалищ.
   Карта була створена на основі даних, отриманих в процесі інвентаризації сміттєзвалищ в Україні. Окрім геолокаційних даних про місця сміттєзвалищ, на карту буде додаватись інформація про стан їхньої ліквідації.
   З початку 2018 року через електронний сервіс “Інтерактивна мапа сміттєзвалищ” на розгляд до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області надійшло 16 звернень громадян, з яких 14 - розглянуто по суті та повідомлено заявників. Ще два звернення перебувають в роботі. 
    Нагадуємо, що повідомити про виявлене сміттєзвалище може кожен. На мапі ви позначаєте, де бачили сміттєзвалище, та додаєте його фото (за бажанням). Система сама визначає, кому належить дана ділянка, і автоматично надсилає звернення місцевим адміністраціям.