1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Підвищення ефективності державного нагляду у сфері охорони водних ресурсів – один із пріоритетів діяльності Інспекції!

  «Підземні води Хмельниччини: чому штрафують за їх використання?» - така тема дня звучала 18 січня 2019 року в ефірі ХОДТРК «Поділля – Центр» за участю головного спеціаліста відділу державного екологічного нагляду (контролю) водних ресурсів та атмосферного повітря Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Наталією Охріменко.

    «Одним із пріоритетних напрямів діяльності Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області на 2019 рік, є підвищення ефективності державного нагляду у сфері охорони водних ресурсів. Нагальність контролю за видобуванням підземних водних ресурсів пояснюється значним зловживанням водокористувачами неправомірним використанням надр» - зазначила Наталія Охріменко. 
   Так, 21 червня 2017 року Інспекцією до Державного агентства водних ресурсів України спрямовано матеріали перевірки, з метою анулювання дозволу на спеціальне водокористування КП «Віньковецької селищної ради «Віньковецький Комунсервіс». Окрім того, впродовж 2018 року Інспекцією було проведено 89 перевірок в сфері використання підземних вод, за результатами яких до адміністративної відповідальності було притягнуто 25 посадових осіб. Загальна сума розрахованих збитків за порушення вимог природоохоронного законодавства в зазначеній сфері склала 862 тис.578 грн.

   Результати державного нагляду (контролю) в сфері використання підземних вод дозволяють переконатись у необхідності здійснення господарської діяльності в межах правового поля. «Окрім штрафних санкцій, найбільш небезпечним для підприємств є призупинення, чи обмеження здійснення господарської діяльності» - зазначила на останок Наталія Охріменко. 

Отже, здійснення водокористувачами добування води в порядку визначеному чинним законодавством попереджує настання таких негативних наслідків як: сплата штрафних санкцій; компенсування завданих збитків; призупинення діяльності.
Необхідно пам’ятати також про те, що у разі виявлення неправомірного добування та використання води, водокористувач зобов’язаний буде оформити дозвільну документацію в визначеному чинним законодавством порядку.